100 Dni Trzeźwości

„Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji” – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Zapraszam osoby, które podejmują abstynencję, aby wpisywały się Parafialnej Księgi Trzeźwości. Deklaracje do wypełnienia są wyłożone w naszym kościele.

„Św. Jan Paweł II mówił nam, że 'prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami’. To prawda. Nie możemy zawieść w tej tak ważnej sprawie. Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny!” – dodają księża biskupi.