UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH i DZIEŃ ZADUSZNY

1 listopada (niedziela) Uroczystość Wszystkich Świętych
Msze św. i różaniec w kościele o g. 8.00, 11.00 i 17.00, g. 12.00 różaniec za zmarłych z wypominkami.

2 listopada (poniedziałek) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)                 g. 8.00 Msza św.,                                                                                                                                                                      g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego                                                                                                                      g. 17.30 Różaniec za zmarłych z wypominkami                                                                                                            g. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach


Przez cały miesiąc listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

– brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy);

– stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna;

– przyjęcie Komunii świętej;

– odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego (nie w intencji samego papieża, ale w intencjach, w których modli się każdego dnia papież).