TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

„Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” – pod tym hasłem przebiegać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w dniach od 18 do 25 stycznia 2017r.

To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

MSZA ŚWIĘTA O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

15 stycznia 2017 (niedziela), godz. 17.00

Kościół rzymskokatolicki św. Floriana (ul. Limanowskiego 120)

–   Przewodniczy i kazanie wygłosi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski

EKUMENICZNY PANEL – EKUMENIZM DLA EWANGELIZACJI

18 stycznia 2017 (środa), godz. 19.30

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej (ul. Św. Barbary 41)

NIESZPORY PRAWOSŁAWNE I KOLĘDOWANIE

21 stycznia 2017 (sobota), godz. 16.30

Cerkiew prawosławna (ul. Kopernika 7/9)

–  Kazanie wygłosi ks. Adam Glajcar, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Częstochowie

–  Kolędy w wykonaniu scholi Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej

EKUMENICZNE NABOŻEŃSTWO SŁOWA BOŻEGO

29 stycznia 2017 (niedziela), godz. 18.00

Kościół ewangelicko-augsburski Krzyża Chrystusowego w Oleśnie (ul. Henryka Brodatego 2)

–  Kazanie wygłosi ks. mitrat Mirosław Drabiuk, proboszcz parafii prawosławnej w Częstochowie.