Aktualności

Witamy ks. bp. Andrzeja Przybylskiego

W sobotę (24 06 br.) w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie, ks prałat Andrzej Przybylski przyjął święcenia biskupie jako nowy biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił główny konsekrator, abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Współkonsekratorami byli: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz arcybiskup senior archidiecezji częstochowskiej Stanisław Nowak.

Zawołaniem nowego biskupa są słowa „In Christo” (W Chrystusie). W jego herbie na niebieskim tle widnieje serce – symbol Najświętszego Serca Jezusowego, w które wpisane są symbole maryjne: litera M oraz dwa promienie nawiązujące do ran na twarzy Matki Bożej Częstochowskiej.

Fotorelacja ze święceń biskupich na stronie: www.archiczest.pl