Aktualności

IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Już po raz dziewiąty w drugą niedzielę listopada (w tym roku przypadającą dn. 12 listopada) obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten popiera Episkopat Polski, a Ojciec
Święty Franciszek w środę skierował takie słowa do Polaków:
„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W najbliższą niedzielę z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski i Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, już po raz dziewiąty będziecie obchodzili w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, wspierając duchowo i materialnie braci i siostry na Bliskim Wschodzie. Niech wasze modlitwy i ofiary będą dla nich konkretną pomocą i znakiem łączności ze wszystkimi, którzy cierpią dla imienia Chrystusa na całym świecie. Wam tu obecnym i waszym bliskim z serca błogosławię.”