Aktualności

AKT WYNAGRODZENIA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

„Niestety i w naszych czasach, niemal codziennie dochodzi do profanacji znaków religijnych, w tym Wizerunku Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, czego byliśmy ostatnio świadkami. Wobec zaistniałej sytuacji samo dochodzenie konsekwencji prawnych wobec dopuszczających się obrażenia uczuć religijnych ludzi wierzących jest
niewystarczające. Jako katolicy musimy podejmować kroki do umocnienia naszej wiary osobistej i wspólnotowej, do jej obrony i ochrony jej wartości, nade wszystko modlitwą.(…)Dlatego gorąco proszę, by na terenie całej Archidiecezji Częstochowskiej, została odprawiona 9-dniowa nowenna wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę, by dzisiaj po każdej Mszy św. odmówić „Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi”, a w kolejnych ośmiu dniach włączyć go do nabożeństwa majowego. Zachęcam również wszystkich wiernych, by przynajmniej raz w życiu odprawili nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca”.

Fragment z „Maryja Matka Kościoła”

Słowo Pasterskie Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego