Papież Franciszek w Częstochowie – 28 lipca 2016

PROGRAM WIZYTY

09.15 – 9.45 Przejazd wśród wiernych samochodem w drodze do Klasztoru na Jasnej Górze (2 km – parking przed Domem Pielgrzyma, ul. Klasztorna i Błonia Jasnogórskie)
10.30 Msza Święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, homilia Ojca Świętego

OGÓLNE ZASADY DLA PIELGRZYMÓW

Pielgrzymów zmierzających na uroczystość prosi się o pozostawienie większych bagaży i plecaków w autobusach/samochodach. Na teren Błoni Jasnogórskich nie będzie można wnosić także napojów w opakowaniach szklanych i puszkach. Będąc w strefie działania policjantów lub innych służb, bezwzględnie należy wykonywać ich polecenia!

Wszystkich zainteresowanych w tym dniu uczestnictwem w Mszy św. z udziałem papieża Franciszka w Częstochowie odsyłamy na stronę Urzędu Miasta, gdzie dokładnie opisano organizację ruchu w tym dniu.

Natomiast w tym miejscu mogą Państwo znaleźć mapę lokalizacji miejsc parkingowych w Częstochowie.