Aktualności

Parafialna Pielgrzymka do Oświęcimia.

W dniu 6 sierpnia (sobota) odbyła się parafialna pielgrzymka do byłego niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu – Brzezince oraz do parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu i Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Wyjechaliśmy o g. 8.00 sprzed naszego kościoła. O g. 11.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu, a po wspólnej modlitwie wysłuchaliśmy krótkiej historii parafii, którą nam przedstawił ks. proboszcz. Później udaliśmy się autokarem do niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu – Brzezince, gdzie mogliśmy poznać i doświadczyć rzeczywistości obozowej. Na zakończenie naszej pielgrzymki udaliśmy się do Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Zwiedziliśmy tutaj wystawę poświęconą codzienności obozowej i modliliśmy się w kościele parafialnych pw. NMP Niepokalanej. Następnie z radosnymi sercami i zmęczonymi nogami wróciliśmy do domu.