Aktualności

Pokaż Światu Królową

Tygodnik Katolicki „Niedziela” zachęcająca wiernych w Polsce, aby w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wystawili w oknach domów wizerunek Matki Bożej.

Akcja jest odpowiedzią na prośbę metropolity częstochowskiego Ks. Abpa Wacława Depo, skierowaną do wiernych archidiecezji w momencie rozpoczęcia pandemii, aby w tych szczególnych dniach umieścić w oknach domów wizerunek Matki Bożej, zwłaszcza wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w której Pan dał narodowi polskiemu przedziwną pomoc i obronę, a jej święty obraz jasnogórski wsławił niezwykłą czcią wiernych – wyjaśnia red. naczelny „Niedzieli” ks. Jarosław Grabowski.

W naszym kościele na stoliku pod chórem są wyłożone wizerunki Matki Bożej, które zabrać do domu i umieścić w oknach.