Aktualności

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o g. 19.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękowali za Eucharystię i kapłaństwo. Po skończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza „Ciemnicy”. Adoracja do g. 22.00. Możliwość spowiedzi św. od g. 21.00.

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zapraszam wszystkich do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja Krzyża Świętego. W naszym kościele tę liturgię rozpoczniemy o g. 19.00, wcześniej o g. 9.00 Droga Krzyżowa i o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego „Bożego Grobu”, gdzie adoracja trwać będzie do g. 23.00, możliwość spowiedzi św. od g. 22.00. Przypominam, że w Wielki Piątek wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech powstrzymają się od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii: wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym „Grobie Pańskim”. Zapraszam na adorację połączoną z poświęceniem pokarmów na stół wielkanocny o g. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 15.00. Wieczorem w sobotę o g. 20.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc przejścia ze śmierci do życia; będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Rozpoczniemy ją od poświęcenia ognia i zapalenia Paschału, a całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna, podczas której obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał. Na tę liturgię przynosimy świece. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.