Aktualności

Rekolekcje WSD Częstochowa

W dniach 2-4 lutego br. Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie stanie się miejscem rekolekcji powołaniowych dla młodych mężczyzn w wieku od III klasy gimnazjalnej. Spotkanie będzie prowadzone przez księży odpowiedzialnych za formację kandydatów do kapłaństwa oraz kleryków pod hasłem Niech mnie Twój Święty Duch prowadzi. Będziemy odkrywać działanie Ducha Świętego w naszym życiu i pytać Go do  jakiego powołania zaprasza nas  w Kościele świętym.

Rekolekcje powołaniowe rozpoczną się w piątek o godz. 17.30. Fundamentem rekolekcji będzie praca w małych grupach wiekowych i spotkanie z tekstami Pisma Świętego, które przedstawiają działanie Ducha Świętego. Będziemy doświadczać Bożej obecności w adoracji, sakramencie pokuty oraz pięknie liturgii. Nie zabraknie momentów odpoczynku, śpiewu, sportu i świadectwa, tych którzy idą drogą powołania kapłańskiego i zakonnego od wielu lat. Możliwość rozmowy z klerykami i księżmi przełożonymi o osobistym powołaniu to jeden z głównych punktów programu sobotniego wieczoru. Całość wydarzenia zakończy się w niedzielę około godz. 14.00 krótkim nabożeństwem z przekazaniem znaku rekolekcji, który będzie podsumowaniem wszystkich treści spotkania.

Pragniemy, by nasi goście w murach seminarium poczuli domową atmosferę i pogłębili swoją wiarę. Chcemy być pomocą w duszpasterstwie młodzieży prowadzonym przez Czcigodnych Księży i Katechetów świeckich oraz zakonnych.

Do udziału w rekolekcjach powołaniowych zaproszeni są chłopcy i młodzi mężczyźni, szczególnie ministranci. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie (www.rekolekcjepowolaniowe2018.pl) lub telefonicznie (34 365 12 15).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

 Koszt 70 zł od osoby.

Należy zabrać ze sobą śpiwór i Pismo święte.

W przypadku osób niepełnoletnich pisemna zgoda rodziców.

Moderatorzy Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie