Aktualności

Akcja św. Krzysztof

W niedzielę (21 VII br.) po każdej Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i błogosławieństwo pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji są wsparciem akcji „Jeden grosz za jeden kilometr”, która jest przeznaczona na zakupów środków transportu dla polskich misjonarzy.


Co to jest Akcja Św. Krzysztof?
Akcja św. Krzysztof jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do Kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych. Polega on na tym, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy. Akcja ta jest prowadzona z okazji wspomnienia św. Krzysztofa,  Patrona kierowców i podróżujących (w niedzielę przed lub po dniu św. Krzysztofa w obecności całej wspólnoty parafialnej). W parafiach odbywa się wtedy coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Błogosławieństwo to nie dotyczy tylko nowych pojazdów, ale jako ludzie wierzący co roku zwracamy się do Boga z prośbą o błogosławieństwo w podróżach i dziękujemy za szczęśliwie przebyte kilometry.