List do parafian

Kochani Parafianie i Przyjaciele!

Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego
z nas, zgodnie z rozporządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego
o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, oraz zgodnie
z  zarządzeniem Metropolity Częstochowskiego, Ks. Abpa Wacława Depo
z dnia 14 marca 2020 r.

Podjąłem  decyzję o zawieszeniu publicznego sprawowania nabożeństw (Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale, Godzinki, Różaniec) w naszym kościele począwszy od soboty, 14 marca.

Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, w Mszach Świętych lub liturgii sakramentów świętych albo liturgii pogrzebowej, biorąc pod uwagę trwający remont kościoła, w naszej parafii (na salce parafialnej) może uczestniczyć  maksymalnie 10 osób wliczając celebransa. Proszę, o stworzenie pierwszeństwa uczestnictwa w liturgii, wiernym zamawiającym intencje mszalną. Zachęcam Was do uczestnictwa we Mszy Świętej i nabożeństwach drogą telewizyjną, radiową czy internetową.

Dlatego też od dzisiaj uruchamiamy konto parafii na portalach społecznościowych:

• Facebook – zachęcam do polubienia fanpage:

PARAFIA ALEKSANDRIA

• YouTube – Parafia Aleksandria

na których będzie prowadzona transmisja internetowa  z naszej salki parafialnej. Proszę o polubienie i subskrybowanie naszego profilu.

Transmitować będziemy wszystkie odbywające się nabożeństwa według stałego programu Parafii. Proszę umożliwić korzystanie z transmisji wszystkim członkom rodziny, szczególnie chorym i starszym.

Kochani, zachęcam Was, abyśmy wzorem wiary naszych przodków, w oknach naszych domów umieścili wizerunek Maryi – naszej Matki, zwłaszcza tak nam bliski wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w której Bóg dał nam pomoc i obronę. Niech to będzie świadectwo naszej wiary i modlitwy błagalnej za naszą Ojczyznę i wszystkie kraje objęte pandemią.

NABOŻEŃSTWA TRANSMITOWANE:

w tygodniu:

8:00 Msza Święta w intencji chorych, służb medycznych, sanitarnych, a także o odwrócenie zagrożenia dla nas            i całego świata

18:00 Msza Święta w intencjach wcześniej zamówionych

Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

w piątek:

Droga Krzyżowa o godz. 17:30

w niedziele:

8:00 Msza Święta

11:00 Msza Święta

16:00 Adoracja

Najświętszego Sakramentu

16:45 Gorzkie Żale

17:00 Msza Święta

Tegoroczny Wielki Post jest dla nas niezwykle trudnym i przejmującym doświadczeniem.

Niech tęsknota za Eucharystią, Komunią Świętą, pięknymi i bogatymi nabożeństwami tego okresu, rozpala naszą miłość i potęguje nasze błaganie, abyśmy niebawem mogli wrócić do normalnego funkcjonowania parafii.
Proszę o zrozumienie powagi sytuacji, w której jesteśmy. Pamiętajmy o wzajemnej odpowiedzialności za siebie oraz zastosujmy się z całą starannością do wszelkich ograniczeń państwowych i kościelnych.

W duchu chrześcijańskiej miłości proszę o zainteresowanie się sąsiadami, szczególnie chorymi, samotnymi, starszymi wiekiem, którym trzeba pomóc, poprzez dostarczenie zakupów lub leków, by nie musieli bez potrzeby opuszczać domów.

Proszę Was o modlitwę.
Na ten trudny czas z serca Wam błogosławię.

Wasz Proboszcz
ks. Jacek Szczecina