Aktualności

ADWENT 2020

Podczas Adwentu w naszej Parafii jest wiele możliwości, aby dobrze przygotować się na spotkanie z Panem Jezusem i zaprosić Go do swojego serca i naszych rodzin.
Propozycja 1: Spowiedź św. – codziennie pół godziny przed Mszą św., w czwartki podczas adoracji Najświętszego Sakramentu (g.19.00 – 20.00), w najbliższy piątek – pierwszy piątek miesiąca od g. 17.30 (będzie ks. Przemek). W najbliższą niedzielę podczas adoracji eucharystycznej od g. 16.00. Komunię św. przyjmujemy podczas Mszy św. lub na zakończenie adoracji.
Propozycja 2: Codzienne Roraty g. 18.00 – w czasie pandemii zapraszam na roraty raz w tygodniu w następującym porządku: w poniedziałek kl. I, II, we wtorek kl. III, w środę kl. IV, w czwartek kl. VI, w piątek kl. VII, w sobotę kl. VIII. Proszę aby zabrać ze sobą lampiony.
Propozycja 3: W naszym kościele po każdej Mszy św. w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki i świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Nabywając opłatki i świece dzielimy się sercem z naszą parafią i dziećmi, które przebywają w przytuliskach prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Ludziom ubogim możemy również pomóc przez udział w akcji „Wyciągnij rękę do ubogiego”.
Dobrze, że jesteście, serdecznie Was pozdrawiam i życzę owocnego przeżywania czasu Adwentu.
Do zobaczenia! Ks. Jacek.