Aktualności

Roraty 2017

Zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Msze św. „roratnie”, abyśmy z Maryją i św. Józefem przygotowali się na przyjście Pana Jezusa. Podczas Rorat ze św. Józefem poznajemy historię powiernika tajemnicy Boga, opiekuna i wychowawcy Jezusa, ojca zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcę Kościoła.

Po Mszy św. dzieci zabierają do domu figurkę Matki Bożej lub św. Józefa, aby wieczorem podczas wspólnej modlitwy zawierzyć Bogu swoją rodzinę i wspólnie napisać List do Matki Bożej lub św. Józefa, w którym opowiadają o swojej rodzinie.


Dzieci na roraty przynoszą lampiony adwentowe, a dorośli zapalają świece przygotowane na stoliku.


Tegoroczne spotkania roratnie przygotowane przez redakcję „Małego Gościa” ukazują nam postać św. Józefa z rodu Dawida. „On – człowiek, któremu Bóg, powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami” – jest przewodnikiem na naszej adwentowej drodze.

Temat „Św. Józef – Strażnik Skarbów” wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, który rozpoczął się tam w pierwszą niedzielę Adwentu i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r.