TYDZIEŃ JUBILEUSZOWY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dn. 06-12 XI br. trwa w naszej parafii Tydzień Jubileuszowy z racji 100 Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Codziennie po Mszy św. modlimy się za naszą Ojczyznę słowami ks. Piotra Skargi.

Program Uroczystości Jubileuszowych

Piątek 09.11

11.00 Uroczysta Akademia Szkolna „Polskie drogi… do Niepodległości” – (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii)

Sobota 10.11

11.00 – Bieg Niepodległości (ul. Orlikową, ul. Zieloną, ul. Strażacką)

Na zakończenie biegu ognisko na podwórku plebanii ze śpiewem pieśni patriotycznych.

Niedziela – 11.11

10.00 Modlitwa w intencji mieszkańców naszej gminy, którzy oddali życie walcząc o wolność Ojczyzny („Pajdowa Góra”)

11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny (w kościele). Program artystyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola „Antoś”.

Po każdej Mszy św. wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

Poniedziałek – 12.11

10.00 Modlitwa w intencji tych, którzy oddali życie walcząc o wolność Ojczyzny (Cmentarz – „Wzgórze Krzyży”)