Wiadomości

Ekstremalna Droga Krzyżowa.

EDK

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA
ZE ŚWIĘTEJ ANNY DO CZĘSTOCHOWY (41 KM)

Trasa Świętego Judy Tadeusza

MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE EDK
18.03.2016 (piątek) g. 20:00 w Sanktuarium Św. Anny.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: www.edk.czest.pl

Zapisy w zakrystii, dojazd do św. Anny organizujemy wspólnie z parafią Konopiska. Zachęcamy do udziału osoby pełnoletnie. Przed rozpoczęciem drogi krzyżowej rozdawane będą rozważania oraz m. in. odblaski, które mają za zadanie uczynić nas bardziej widocznym w czasie drogi stąd symboliczna, ale niekonieczna opłata: 5 zł. Organizator nie przewidział możliwości zbierania ludzi z drogi – stąd gorąca prośba – oceńmy swoje możliwości oraz dobrze przygotujmy się do pokonania 41 km trasy.

Mamy już: 4 osoby

OPIS TRASY

½ trasy przebiega chodnikiem lub poboczem wzdłuż utwardzonej drogi.

½ trasy to nieutwardzone drogi polne, leśne ( błoto, kałuże, piasek)

Z uwagi na to, że krótkie fragmenty trasy przebiegają wzdłuż ruchliwych dróg zalecamy wyposażyć się w dodatkowe kamizelki i elementy odblaskowe.

Zalecamy zabrać dobre, wysokie, nieprzemakalne buty z bieżnikiem, nieprzemakalne okrycie, latarkę, termos z ciepłym napojem i energetyczny posiłek.

REKOMENDACJA

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego, mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach.

PROSIMY O ROZWAŻNĄ DECYZJE WZIĘCIA UDZIAŁU W EDK W ZALEŻNOŚCI OD INDYWIDUALNYCH MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWYCH. Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga dużego wysiłku fizycznego.

Wybierając się na EDK należy mieć:

– prowiant (jedzenie, ciepłe picie),

– ciepłe ubrania, wygodne buty,

– coś przeciwdeszczowego ,elementy odblaskowe

– telefon komórkowy,

– latarkę,

– podstawowe opatrunki,

– poinformować kogoś bliskiego o planowanym wyjściu,

– zachęcamy do przyniesienia własnego krzyża.